вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 85
home Познати

Се огласи Емилија Розман по разводот: Подарувам венчаница, носена само еднаш, по грешка (ФОТО)

Се огласи Емилија Розман по разводот: Подарувам венчаница, носена само еднаш, по грешка (ФОТО)

„Подарувам венчаница, носена само еднаш, по грешка“, стои во огласот кој познатиот модел Емилија Розман го сподели на својот Инстаграм профил. Ова следуваше откако медиумите започнаа да пишуваат за нејзиот развод.

Мисицата Розман после неколку недели од интимната романтична венчавка, се разведе од својот сопруг. Причината за разводот е се уште непозната.

Манекенката Розман меѓу другото сподели интересна порака на Инстаграм.

Парови се гледаат по 10 години, па се венчаат и по една година се разведуваат. Тотални странци спијат заедно уште на првиот состанок и сега прославуваат 15 години од брак. Некои се мажат по шест месеци и се уште се во среќен брак. Нема формула за ова. Прави го она што те прави среќен, посочи Емилија.

Најнови вести

Локални избори 2021