понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 95
home Познати

Се огласи Дунавка после селфито: „Папата секако не може да го допрете, тоа е mission impossible“ (ФОТО)

Се огласи Дунавка после селфито: „Папата секако не може да го допрете, тоа е mission impossible“ (ФОТО)

И покрај тоа што главниот фокус на денешниот ден требаше да биде самото доаѓање на Папата Франциск, и настаните поврзани со него, познатата манекенка, Дунавка Трифуновска успеа целото внимание на медиумите да го заврти кон себе.

Имено јавноста се „крена на нозе“ по обидот на Дунавка да направи историско селфи со Папата Франциск.

После неговото заминување, Дунавка конечно се огласи на својот Фејсбук профил и им се обрати на сите оние кои пишуваа и зборуваа за, како што споменавме, нејзниниот обид да направи селфи со папата.

„Мојата хуманитарна работа во животот ме донесе до некои реални животни привилегии“, вели Дунавка.

„Папата ќе ви раскаже како од семејство на сиромашен италијански мигрант во Агрентина, стана еден од највлијателните луѓе во светот..“, е само дел од објавата на Дунавка.

Во продолжение може во целост да ја проследите нејзината објава.

Коронавирус