вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 210
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Лисиче

home Познати

Се огласи адвокатот на Вељко: Откако го претепал соседот на Богдана кој завршил во болница го очекува пеколна казна!

Се огласи адвокатот на Вељко: Откако го претепал соседот на Богдана кој завршил во болница го очекува пеколна казна!
Foto: Nemanja Nikolić, Tamara Trajković

Вељко Ражнатовиќ вчера се степал со 36 годишниот К.С пред семејниот дом на семејството Родиќ во Титл, а по расправијата тој завршил и во полиција.

Како што веќе српските медиуми пренесоа Вељко прво сакал да го спречи инцидентот и ги замолил луѓето вклучувајќи го и сега веќе нападнатиот да не прават проблеми бидејќи дома му спие бебето, меѓутоа набрзо ескалирала ситуацијата.

По инцидентот полицијата на сослушување го повикала Вељко, а нападнатиот веднаш бил пренесен во болница.

Српските медиуми објави дека по налог на Основното јавно обвинителство против синот на Цеца ќе биде поднесена кривична пријава, по што се огласи и неговиот адвокат.

-Се уште се утврдуваат околностите, не станува збор за кривична пријава. Се што се зборува во моментов се претпоставки. Сепак учесниците во овој инцидент признале дека дошле пред домот на Богдана каде таа била со штотуку роденото бебе заедно со Вељко кој потоа излегол пред нивниот двор и се случил целиот настан, вели адвокатот на Вељко.

Најнови вести

Локални избори 2021