сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 47
home Познати

Се обиде да остане позитивна во најтешките моменти, но една реченица ја откри нејзината здравствена состојба (ФОТО)

Се обиде да остане позитивна во најтешките моменти, но една реченица ја откри нејзината здравствена состојба (ФОТО)

Познатата српска композиторка Марина Туцаковиќ веќе неколку месеци се изолираше од јавноста откако на 18 март оваа година замина на лечење во Германија заедно со својот сопруг и син.

Откако јавноста дозна дека Туцаковиќ е болна таа не објавуваше речиси ништо во врска со нејзината здравствена состојба и фановите не знае ништо за неа, но сега на социјалните мрежи таа упати јасна порака.

Таа на својот Твитер профил објави дека „се ќе биде ок“, а со оваа порака им испрати јасна порака на фановите и јавноста да не се грижат за нејзиното здравје.