среда, 18. септември 2019. Вести денес: 100
home Познати

Се наоѓа во тешка психичка состоба: Возачот што го усмрти Шабан Шаулиќ го променил изгледот

Се наоѓа во тешка психичка состоба: Возачот што го усмрти Шабан Шаулиќ го променил изгледот

Возачот на автомобилот кој го усмрти кралот на народната музика Шабан Шаулиќ се наоѓа во тешка психичка состоба.

Иако тој од слобода ќе го чека судењето и не се наоѓа во притвор, жали за она што го стори и постојано плаче, пишуваат српските медиуми.

Тој дури и го сменил физичкиот изглед, ја избричил брадата, а ја скратил и косата.

Турчинот Алсан Левент имал навика да позајмува автомобили од своите пријатели и со нив да се вози без возачка дозвола, па полицијата ќе го испитува и нив.

Висината на казната ќе зависи од тоа со која брзина се движел, и посебно од тоа дека во неговата крв е најден алкохол и употреба на канабис.

Во сообраќајката во која загина Шабан, загина и неговиот близок пријател, клавијатуристот Мирсад Кериќ, а третиот сопатник, кумот на пејачот, Слободан Стојадиновиќ беше тешко повреден.