сабота, 10. јуни 2023. Вести денес: 6
home Познати

„Се надевам и јас тоа можам да си го дозволам“ – Тијана Дапчевиќ откри каде ќе ја прослави Новата Година

„Се надевам и јас тоа можам да си го дозволам“ – Тијана Дапчевиќ откри каде ќе ја прослави Новата Година

Македонската пејачка Тијана Дапчевиќ откри каде ќе ја прослави оваа Нова Година.

По толку многу ангажмани годинава, таа одлучи празниците да ги мине заедно со своето семејство.

-Одлучив новогодшината ноќ да ја поминам со синот и со сопругот. Белки можам и јас, по 20 години работа, да си дадам оддишка! Сите празници, вклучувајќи ги и Бадник и Божиќ, ќе ги поминеме кај моите во Скопје, така што ќе имам доста време да се дружам со мојот сопруг Милан и со син ми Вук. Поради учеството во ТЛЗП имав многу обврски изминатиов период, па затоа сакам да се одморам барем за „најлудата ноќ“. Тоа не значи дека овој период нема да биде и работен за мене, бидејќи имам закажано доста настапи до Стара нова година, открива Тијана.