понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Познати

Се ќе ви се оствари што им посакувате на другите: Ова се пораките на Марина Туцаковиќ кои многу добро треба да ги запаметите (ФОТО)

Се ќе ви се оствари што им посакувате на другите: Ова се пораките на Марина Туцаковиќ кои многу добро треба да ги запаметите (ФОТО)

Големиот српски текстописец Марина Туцаковиќ почина вчера, по тешката болест оставајќи зад себе илјадници хитови испеани од најпопуларните пејачи.

Умееше да го допре она што никој не можеше, но не само кога станува збор за текстовите, туку и кога станува збор за животните пораки.

Навистина на нејзиниот Инстаграм профил ги има премногу, а дел од нив речиси и тоа како треба да ги запомнете за целиот живот.

Многумина нејзини следбеници судејќи по социјалните мрежи буквално се пронаоѓаат во нејзините зборови, а дел и ги применуваа во животот.

Еве дел од нив:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marina Tucaković (@marina.tucakovic)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marina Tucaković (@marina.tucakovic)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marina Tucaković (@marina.tucakovic)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marina Tucaković (@marina.tucakovic)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marina Tucaković (@marina.tucakovic)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marina Tucaković (@marina.tucakovic)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marina Tucaković (@marina.tucakovic)

Најнови вести

Локални избори 2021