понеделник, 21. ноември 2022. Вести денес: 84
home Познати

„Се качив на коњ поради коњ“: Милица Тодоровиќ повторно го „поткачи“ Петар Стругар

„Се качив на коњ поради коњ“: Милица Тодоровиќ повторно го „поткачи“ Петар Стругар

Пејачката Милица Тодоровиќ откри која е најлудата работа што ја направи оваа година од љубов.

– Јавав коњ, иако не ми се допаѓа. Се плашев, но се качив на коњ поради коњ – рече Милица, не сакајќи да прецизира за кого точно мисли, додека познато е дека нејзиниот поранешен партнер, актер Петар Стругар е голем обожавател на овие животни, и дека тој има коњички клуб.

– Тој е убав господин и тие се убави животни. Но, ми беше непријатно. Коњот е виновен за сè – изјавила Милица во шоуто „Магазин ин“ со насмевка на лицето, што ја насмеа публиката.

Коронавирус