вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 3
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Познати

Се издава домот на Џорџ Мајкл, цената е вртоглава

Се издава домот на Џорџ Мајкл, цената е вртоглава

Домот на починатот британски поп-пејач Џорџ Мајкл во Лондон се издава под наем, а цената изнесува 15.000 британски фунти неделно.

Според обожавателите на поп-ѕвездата, многу е веројатно во имотот кој пејачот го остави во наследство на сестрите, да се внесе сосем нова знаменитост и тоа да прерасне во врвна луксузна туристичка атракција.

Меѓу клиентите на агенцијата којашто го изнајмува имотот, се и Ријана и Анџелина Џоли. (МИА)

Парламентарни избори 2020