сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 41
home Познати

Сè е подготвено за бебето: Хрватската пејачка ја покажа детската соба на нејзиниот син која изгледа како од бајките, за овој детаљ сонува секое бебе

Сè е подготвено за бебето: Хрватската пејачка ја покажа детската соба на нејзиниот син која изгледа како од бајките, за овој детаљ сонува секое бебе

Пејачката Маја Шупут (41) е во 33-та недела од бременоста и како што откри за хрватските медиуми треба да се породи во месец март.

За тоа колку се радосни таа и нејзиниот сопруг за доаѓањето на нивното прво дете говорат и фотографиите која пејачката ги објави на социјалната мрежа Инстаграм.

Имено детската соба за момчето веќе е готова, ѕидовите се обоени во сино, а сега пристигна и мебелот.

Исто така нејзините следбеници ги изненади со тоа што им откри дека пејачката веќе купила пелени, шишенца за пиење, цуцли како држачи за истите.

Во собата инаку имаше и многу плиш играчки на кои најмногу ќе му се радуваат нејзиниот син.

ЕУРО 2020

Македонија