петок, 9. декември 2022. Вести денес: 179
home Познати

Се дрогираше и ја загуби сопругата, Дарко Лазиќ заминува на лечење

Ѕвездата на Гранд моментно е на програма за одвикнување во специјална болница во Австрија, која применува најсовремени  методи на лекување на болестите на зависност.
Се дрогираше и ја загуби сопругата, Дарко Лазиќ заминува на лечење

Дарко Лазиќ цврсто решил да се врати на стариот начин на живот, па побарал помош како што побргу би се решил од пороците.

Ѕвездата на Гранд моментно е на програма за одвикнување во специјална болница во Австрија, која применува најсовремени  методи на лекување на болестите на зависност.

Според зборовите на изворот, пејачот на тој чекор се решил заради своите родители, кои се потресле кога ја виделе снимката како шмрка бел прав, кој после го размачкува по непцата.

-Дарко е прекрасно момче, кој има голем талент и потенцијал да успее во животот и да заработи многу пари. Меѓутоа, последните месеци тој премногу се опушти и потегна по пороци, од кои сега сака да се реши. На тоа инсистираа неговите родители, кои му предложија веднаш да побара стручна помош. Со оглед на тоа дека нему семејството му е најважно и не сака да бидат загрижени, реши да оди на одвикнување, рекол извор близок на Лазиќ.

Тој се разведе од својата сопруга Ана.

Qatar 2022