среда, 8. декември 2021. Вести денес: 61
home Познати

Се чувствува секси и покрај вишокот килограми: Многумина зборуваат за нејзиниот изглед и стилот на облекување (ФОТО)

Се чувствува секси и покрај вишокот килограми: Многумина зборуваат за нејзиниот изглед и стилот на облекување (ФОТО)

Американската пејачка Лизо во новото интервју за “Glamour” вели дека ѝ е мило што ја има поддршката од фановите, но и дека не е нормално што е една од ретките корпулентни дами која има високо мислење за себе.

31-годишната пејачка се прослави со своите мотивациски песни, а кога претходно оваа година настапи на доделувањето на BET наградите, таа се погрижи целиот свет да слушне за неа.

Лизо зборувала и за двојните стандарди кои владеат во музичката и филмската индустрија, каде успехот на жените зависи само од нивната градба.

“Да ја видите Ен Хатавеј во бикини на билборд не би ја нарекле храбра, зарем не?”.

Иако е среќна што станала влијателна во светот на плус-сајз жените, Лизо истакнува дека е ретка помеѓу нив и дека сè уште нема толкава разноликост колку што би требало да има.

Најнови вести

Коронавирус