четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 0
home Познати

Се бореше за живот, а сега се враќа на настапите: Цената на Дарко Лазиќ драстиќно порасна по трагедијата

Се бореше за живот, а сега се враќа на настапите: Цената на Дарко Лазиќ драстиќно порасна по трагедијата

Дарко Лазиќ успешно оздравува од сообраќајната несреќа која се случи на 23 октомври во близина на неговиот роден крај.

Меѓутоа, тој ги прекршил советите на лекарите и веќе го закажал својот прв настап.

Имено, иако не требаше да пее пред јуни, Дарко на 24 април првпат ќе застане на сцена и тоа заедно со Аца Лукас.

-Дарко го прифати повикот на организаторите за концертот во Салата во Суботица. Покрај него и Лукас, ќе настапуваат и Газда Паја и Мили, а најверојатно Дарко прифати да пее заради парите. Тој за 7 месеци изгуби меѓу 250 000 и 350 000 евра. Од октомври, откако имаше сообраќајка, семејството на Дарко се задолжи. Им помагаше еден менаџер, но Дарко сега мора да врати многу пари, и да заработи за себе и семејството. И за четири месеци треба да му се роди синот, така да потребни му се пари, вели изворот.

Освен семејните трошоци за куќата и семејството, Дарко дава и алеменатација за ќерката.

Цената на настапот на Лазиќ по сообраќајната несреќа е повисока од претходно, па така наместо за 7000 евра ќе настапува за 10 000 евра. Секако, тоа не е исто за секој клуб, но очигледно е дека неговиот настап вреди повеќе.

Коронавирус