понеделник, 5. јуни 2023. Вести денес: 52
home Познати

Се блеска од луксуз во куќата на Богдана, тука ќе бидат пречекани сватовите (ФОТО)

Се блеска од луксуз во куќата на Богдана, тука ќе бидат пречекани сватовите (ФОТО)
Foto: Marko Jovanović

Вељко Ражњатовиќ и Богдана Родиќ денеска ќе го изговорат судбоносното „да“, а во Тител, од каде што потекнува невестата, се е подготвено за веселбата.

Foto: Marko Jovanović

Семејството Родиќ наголемо се подготви за денешниот ден, а родителите на Богдана сватовите ќе ги пречекаат во куќата во која таа се родила.

Foto: Marko Jovanović

Во семејниот дом на фамилијата Родиќ се блеска од луксуз, имено родителите на Богдана ја отворија вратата на својот дом за екипата на српски Телеграв и открија во каков луксуз живеат.

Foto: Marko Jovanović

Во домот на семејството Родииќ доминира белата и златната боја, а е уредена со стил и секој детаљ во истиот претставува вистински луксуз.

Foto: Marko Jovanović

Инаку, Богдана ќе ја носи истата венчаницата која што Цеца ја носела на венчавката со Жељко Ражњатовиќ Аркан, а домот на невестата во Тител е целосно украсен и се е подготвено за свадбената прослава.

Foto: Marko Jovanović