среда, 15. јули 2020. Вести денес: 124
ИЗБОРИ 2020

Излезност до 11 часот: 11,90%, гласале 215,931 граѓани

home Познати

Саша Поповиќ за мајката на Јелена Карлеуша…

Саша Поповиќ за мајката на Јелена Карлеуша…

По веста дека денеска починала мајката на српската пејачка Јелена Карлеуша, се огласил и сопственикот на Grand produkcija, Саша Поповиќ кој изјавил дека е погоден од оваа смрт.

Дивна беше наша другарка, пријател, водителка со која ја започнавме ерата на Гранд во далечната 1998 година. Таа беше најубавиот и најпознатиот глас на радио Белград, одличен професионалец и прекрасен човек. Ми се чини дека никому не му одговараше тоа има како на неа – Дивна. Погоден сум од оваа смрт и сочувствувам со Јелена,изјавил Поповиќ за Телеграф.рс.