сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 86
home Познати

Саша Ковачевиќ започна со снимање на новиот спот, Мароко е неговата следна локација

Саша Ковачевиќ започна со снимање на новиот спот, Мароко е неговата следна локација

Поп ѕвездата Саша Ковачевиќ кој на почетокот на Април закажа концерт во Скопје започна со снимање на новиот спот за новата песна „Преварена“.

Како што пишуваат српските медиуми, Саша за нова локација го избрал Мароко.

За сцените Саша ги ангажираше најдобрите режисери. За сите проекти па така и за овој Ковачевиќ има огромна помош од својот брат Раде.

Саша за овој спот има ангажирано околу 150 луѓе а на својот Инстаграм профил постави кратко видео на кое ни овозможи да видиме дел од сцените кои ќе ги има во неговиот нов спот.

За уживањето да биде уште поголемо во спотот на Ковачевиќ се појавува и прекрасната манекенка Маја Марчиќ, која во моментов важи за една од најубавите србинки.

 

 

View this post on Instagram

 

New video! ?Soon! ???? #sasakovacevic #skmedia #morocco #sahara #jerusalem #newsong #prevarena #comingsoon #uskoro

A post shared by Sasa Kovacevic (@sashakovacevic) on

Коронавирус