понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 149
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Познати

Саша Ковачевиќ го критикуваат дека го копира Бекам, а се’ тоа поради една фотографија (фото)

Саша Ковачевиќ го критикуваат дека го копира Бекам, а се’ тоа поради една фотографија (фото)

Познатиот српски пејач Саша Ковачевиќ на своите следбеници на социјалните мрежи им го покажа изданието кое на многумина им се допадна, а кратко потоа некои забележаа голема сличност помеѓу оваа фотографија и онаа од славниот спортист Дејвид Бекам.

Имено, пред два месеци, фудбалерот објави слика на својот Инстаграм профил на која го гледаме со кафени очила за сонце, во сива сакои кафеава ролка.

Не помина долго, а Ковачевиќ се пофали со изданието што ги содржи истите детали.

Овие две фотографии се споделуваат на социјалните мрежи и се споредуваат, и погледнете ги обете и проценете дали Саша „копирал“ малку од Дејвид.

Коронавирус