среда, 25. мај 2022. Вести денес: 158
home Познати

САРА МЕЈС СО УБАВИ ВЕСТИ ЈА ЗАПОЧНУВА ГОДИНАТА: Пејачката и сопругот Димитар ќе станат родители по втор пат (ФОТО)

САРА МЕЈС СО УБАВИ ВЕСТИ ЈА ЗАПОЧНУВА ГОДИНАТА: Пејачката и сопругот Димитар ќе станат родители по втор пат (ФОТО)

Пејачката Сара Мејс преку својот Фејсбук профил сподели убави вести, таа со својот сопруг Димитар Атанасовски го очекуваат нивното второ дете.

Имено, таа објави фотографија од ултразвук на бебе и под објавата напиша:

„Бебе број 2 (Ако ги броиме и Атос и Бела со Димитар Атанасовски, а треба, е тогаш Број 4 е)“

Во 2018 година пејачката и харфистка Сара Мејс и ТВ и радио водителот Димитар Атанасовски станаа родители за првпат и ја добија ќеркичката Илина.

Останува да дознаеме дали бебето кое го очекуваат ќе биде момче или девојче. Во секој случај им честитаме на Димитар и Сара.

Најнови вести

Коронавирус