вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 184
home Познати

Сара Мејс се одлучи за несекојдневен потег неполн месец пред породувањето (ФОТО)

Сара Мејс се одлучи за несекојдневен потег неполн месец пред породувањето (ФОТО)

Сара Мејс брои ситно до подородувањето, па наскоро пејачката и нејзиниот сопруг, водителот Димитар Атанасовски ќе се остварат во улога на родители на првото нивно дете.

Уште од самиот почеток на бременоста, Сара не сакаше многу да зборува бидејќи како што вели „не сака на нероден Петко капа да му крои“:

Пејачката ужива во бременоста, а наскоро треба да стигне и приновата, односно Сара очекува девојче.

Во кратките приказни на „Инстаграм“, Мејс сподели фотографија на која се гледа како пејачката го црта трудничкото стомаче.

Извор: Вистина