четврток, 4. март 2021. Вести денес: 133
home Познати

Сара Мејс откри непознати детали од својот живот: „Бракот ми беше во криза“ (видео)

Сара Мејс откри непознати детали од својот живот: „Бракот ми беше во криза“ (видео)

Пејачката Сара Мејс ужива во семејната идила со сопругот, водителот Димитар Атанасовски и нивната ќеркичка Илина.

Парот често е активен на социјалните мрежи, па не е резервиран и знае редовно да објавува заеднички фотографии покажувајќи како го поминуваат времето заедно.

Меѓутоа, Сара во „Жешко столче“ откри дека еден период нејзиниот брак бил во криза, односно тоа се случило по раѓањето на нивната ќерка Илина.

„Не ни одеше. Првпат јавно кажувам. Имавме една брачна криза, тоа беше лани до ова време. Неколку месеци беше тешко, беше да се биде или не. После една година не можам точно да се сетам да го детектирам проблемот, но ни беше голема промена моментот кога станавме родители. Ние бевме научени да бидеме 24/7 на работа и со пријатели. И двајцата работиме повеќе работи, улогата да бидеме родители плус ни дојде повеќе, не ни беше јасно, бевме збунети. Кога си во длабока љубов и сакаш да имаш дете, се тоа е прекрасно, но не знаеш што те чека кога ќе дојде тоа дете на ред. Детето станува преоритет“, вели Сара и додава:

„Многу сум благодарна за се’ што ми се случи затоа што многу научив. Научив како да ми е поубаво на самата себе, како да е поубаво на моето семејство. Како да ги разбирам другите“, вели пејачката.

Освен тоа, Сара проговори за нејзината улога во „Преспав“, за нејзината музика, дали подготвува нешто ново…

Целото интервју погледнете го во видеото подолу.

Најнови вести

Коронавирус