четврток, 6. август 2020. Вести денес: 75
home Познати

Сара Мејс гордо позира во бикини откако побара помош од професионалци (ФОТО)

Сара Мејс гордо позира во бикини откако побара помош од професионалци (ФОТО)

Пред неколку месеци, пејачката Сара Мејс си постави предизвик да се врати во посакуваната физичка форма, односно онаа или барем приближно истата како пред да ја роди својата наследничка Илина.

Истајна и упорна во намерата, Сара побара и помош од професионалци кои овозможија разни третмани кои и помогнаа во слабеењето.

Сега, мама Сара е задоволна од себе, а кога една жена го чувствува тоа, се гледа од енергијата со која зрачи. Сара е токму во таа фаза кога вели дека повторно се сака себеси и од начинот на кој  изгледа.

Таа моментално е во Маврово заедно со сопругот Димитар и ќеркичката Илина, а покрај обврската да се чува дете,  најде време и за себе и за позирањ.

Фотографиите на кои е во бикини, ги објави на Инстаграм профилот.

-Да се сакаш себеси е првата тајна до среќата, напиша Сара.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Mace (@sarahmace_official) on

Коронавирус