петок, 3. декември 2021. Вести денес: 7
home Познати

Сара Џесика Паркер со нова линија чевли

Сара Џесика Паркер со нова линија чевли

Глумицата Сара Џесика Паркер уште еднаш им овозможи на минувачите во Њујорк да се потсетат на Кери Бредшо од серијата „Сексот и градот“ како голема обожавателка на чевли со потпис од Маноло Бланик.

Американската актерка ја преточи својата љубов кон модата во свој бренд, а сега и со нова линија обувки за коишто периодов сними и рекламна фотосесија на улиците на Менхетен. И додека повеќето нејзини колеги последниве месеци поради пандемијата на коронавирусот, не ни помислуваат на носење гламурозни креации и високи потпетици, ѕвездата од серијата „Сексот и градот“ во улога на бизнисменка, успеа да донесе малку гламур на улиците на градот Њујорк.

Заедно со моделот салонки таа вешто комбинираше долг кардиган-фустан истакнувајќи ја ефективно виолетовата боја. Станува збор за фустан – дело на релативно непознатата модна марка „Ханифа“ со седиште во африканската земја Конго. Достапен е во повеќе бои. (МИА)

Коронавирус