петок, 23. септември 2022. Вести денес: 0
home Познати

Сања Николиќ објави фотографија од болница кога за првпат го здогледа синчето Моша кое наполни една година (фото)

Сања Николиќ објави фотографија од болница кога за првпат го здогледа синчето Моша кое наполни една година (фото)

Сопругата на раперот Марко Салткаристика, екс- мисица и водителка, Сања Николиќ, пред една година стана мајка за првпат.

Таа на свет го донесе својот прв наследник кој го носи името Моша и е центарот на нивниот универзум.

Деновиве, поточно на 15 април, синчето на Слаткари Сања наполни една година. Токму по тој повод, Сања на „Инстаграм“објави фотографија на која позира со трудничкото стомаче.

Во описот на фотографијата напиша: „Ова сме ние. Април 2020. Од кај знаевме што ќе доживееме? Џабе кажувавте“.

Потоа, Николиќ на социјалните мрежи сподели и фотографија која настанала веднаш по породувањето и по пристигнувањето на Моша на овој свет.

Поради пандемијата на коронавирусот, Сања и Слаткар не можеа да направат голема роденденска забава.

Како што објави на социјалните мрежи тие направиле забава за тројца, а во кусите риказни на Инсаграм објави дел од роденскиот амбиент, односно ја покажа роденденската торта.

Среќен роденден.

Коронавирус