четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 74
home Познати

Сандра Булок го прослави роденденот со познато друштво

Сандра Булок го прослави роденденот со познато друштво

Сандра Булок го прослави својот 56. роденден. И, иако тоа беше еден вид „бал“ под маски за заштита од коронавирусот, сепак, обожавателите можеа да ги препознаат нејзините познати пријателки: глумиците Џенифер Анистон, Сара Полсон и Холанд Тејлор.

Сандра Булок и Џенифер Анистон се долгогодишни пријателки, а интересно е тоа дека се запознале преку глумецот Тејт Донован, со кого и двете, во 1990-тите, излегувале.

– Се чини, тој има посебен тип на жени со кои излегува – талентирани, интересни, прекрасни…, изјави Анистон во една прилика.

Пријателството на Булок и Анистон важи за едно од најцврстите и најпознатите во Холивуд.

Најнови вести