четврток, 12. мај 2022. Вести денес: 0
home Познати

Само тој може да си го дозволи ова: Погледнете како Роналдо ја изненади својата вереница за нејзиниот роденден

Само тој може да си го дозволи ова: Погледнете како Роналдо ја изненади својата вереница за нејзиниот роденден

Георгина Родригез, вереницата на Кристијано Роналдо (36), го прослави својот 28 роденден во Дубаи. По тој повод, славниот фудбалер ѝ приреди изненадување на несекојдневен начин, но и начин кој не може секој да си го дозоли.

Имено, фотографијата на Георгина, се појави на највисоката зграда на светот Бурџ Калифа.

Манекенката на социјалните мрежи му се заблагодари на својот вереник и на сите кои се среќни за неа и нејзиното семејство.

Благодарам, Кристијано. Не можеше да ме направиш посреќна. Во Дубаи се чувствувавме како дома. Ви благодарам што го направивте овој ден толку посебен за мене. Им благодарам на сите кои секогаш се радуваат за мојата среќа и за среќата на моето семејство – напиша таа.

Коронавирус