вторник, 9. март 2021. Вести денес: 13
home Познати

Само што си замина од Белата куќа стана хит на интернет: Меланија кога пристигна во новиот дом си го покажа вистинското лице (ВИДЕО)

Само што си замина од Белата куќа стана хит на интернет: Меланија кога пристигна во новиот дом си го покажа вистинското лице (ВИДЕО)

Меланија Трамп беше една од оние за кои вчера најмногу се зборуваше на Твитер.

Поранешната прва дама и нејзиниот сопруг одлетаа од Вашингтон за Флорида, а веднаш по слетувањето таа, поради нејзиниот потег, стана хит на Твитер.

Имено, Доналд Трамп застанал по излегувањето од авионот, им позирал на фотографите и ги поздравил новинарите, а Меланија само продолжила.

На Твитер се појавија бројни шеги, но и шпекулации дека Трамп веќе добил барање за развод во авионот.

„Официјално заврши“, „Словенката повеќе не е** жива сила“, „Можете да видите дека и е доста од сè“, се само некои од смешните коментари на Твитер.

Најнови вести

Коронавирус