недела, 24. септември 2023. Вести денес: 27
home Познати

Само пет дена по венчавката познатата актерка преживеа пекол на медениот месец (ФОТО)

Само пет дена по венчавката познатата актерка преживеа пекол на медениот месец (ФОТО)

Актерката Кејти Куоко позната по улогата на Пени во „The Big Bang Theory“ само пет дена по свадбата заврши на операција.

Кејти имаше операција на рамото, а за тоа ги извести фановите на социјалните мрежи со објавување на фотографија од болничкиот кревет, заедно со нејзиниот сопруг, Карл Кук.

Инаку, Кејти и Карл се заедно од 2016 година, а се свршија минатата година.

Стапија во брак пред неколку дена, а актерката воодушеви со транспарентниот комбинезон кој го одбра наместо класична венчаница.