петок, 30. септември 2022. Вести денес: 14
home Познати

„Само неколку часа од нашето последно дружење..“ – Брена со трогателна порака се прости од градоначалникот на Загреб (ФОТО)

„Само неколку часа од нашето последно дружење..“ – Брена со трогателна порака се прости од градоначалникот на Загреб (ФОТО)

Лепа Брена се прости од Милан Бандиќ, со заедничка фотографија и трогателна порака.

“Драг наш Милан, ни беше огромна чест и задоволство да ве познаваме и да се дружиме со вас. Вие бевте единствени и ја поседувавте таа величина, секогаш учевме многу од вас. За жал, поминаа само неколку часа од нашето последно дружење и од твојот говор што засекогаш ќе го паметиме за пријателството, љубовта, почитта и семејството. Почивај во мир, нека ти е вечна слава. Брена и Боб, напишала пејачката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

Да потсетиме, градоначалникот на Загреб, Милан Бандиќ, почина ненадејно утрово на 66-годишна возраст како последица од срцев удар.

Коронавирус