понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 37
home Познати

Само ми се доближи и ми кажа: „Или ќе бидеш моја или ничија“ – вака изгледа сопругот на Јана Тодоровиќ

Само ми се доближи и ми кажа: „Или ќе бидеш моја или ничија“ – вака изгледа сопругот на Јана Тодоровиќ

Пејачката Јана Тодоровиќ откри како го запознала сопругот со кој е две децении во брак.

Тие се заедно 23 години, а од бракот имаат ќерка која се роди во странство.

Пејачката вели дека од првиот момент знаеле дека ќе бидат заедно.

„Јас и Иван се запознавме пред 23 години, на Косово каде што живеев и пеев. Тој дојде да ме слушне бидејќи му требаше пејачка за ресторанот кој го отвори во Минхен. Тој реагираше на првата песна. После два часа се доближи и ми кажа: „Или ќе бидеш моја или ничија“. Тоа беше нашата прва средба“, изјави Јана во „Магазин ин“, па додаде:

„Многу мои пријатели знаат што тогаш се случуваше во мојот живот. Така да влегов во серизона врска и еве 23 години сме заедно, имаме прекрасно девојче“, вели пејачката.

Инаку, Јана моментално ужива на егзотични патувања, па своите следбеници ги почести со неколку фотографии во бикини, но и го покажа сопругот Иван.

 

Најнови вести

Коронавирус