вторник, 10. мај 2022. Вести денес: 58
home Познати

Само една жена присуствуваше меѓу сите мажи на роденденот на Душко Тошиќ – еве за која личност пишуваат медиумите денес без престан

Само една жена присуствуваше меѓу сите мажи на роденденот на Душко Тошиќ – еве за која личност пишуваат медиумите денес без престан

Фудбалерот Душко Тошиќ вчера го прослави својот 37-ми роденден во родниот Зрењанин.

Таму тој ги собра сите свој пријатели во еден ресторан, а на фотографијата можеше да се види само машко друштво, додека сепак имало и една жена со нив.

Станува збор за сестрата на Тошиќ, Катарина Проданов која на својот Инстаграм профил сподели фотографија од прославата.

Имено фудбалерот позираше додека во рацете ја држеше роденденската торта на два ката на чиј врв имаше огромна фудбалска топка која беше украсена со многу други детали.

Најнови вести

Коронавирус