четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 131
home Познати

„Само да те потсетам на твојот роденден“ – синот на Балашевиќ со емотивна порака за својот татко (ФОТО)

„Само да те потсетам на твојот роденден“ – синот на Балашевиќ со емотивна порака за својот татко (ФОТО)

Познатиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ на 11 мај би го прославил својот 68. роденден, а неговиот син Алекса испрати емотивна порака.

– Како што рековте, животот започнува со една свеќа на торта и завршува со една свеќа без торта. Животот е таа линија помеѓу некои важни броеви и драми, а вечноста е оние три точки што малку луѓе ги пишуваат … Меѓу другото, ти ги напиша одамна. Само да те потсетам на твојот роденден – напиша Алекса.

Да потсетиме, Ѓорѓе Балашевиќ почина на 19 февруари, на 67-годишна возраст, како резултат на пневмонија.

Зад себе ги остави сопругата Оливер, ќерките Јована и Јелена и синот Алекс, како и бројни хитови.

ЕУРО 2020

Македонија