понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 20
home Познати

Салвета од Курсаџије роди дете на 52 години

Салвета од Курсаџије роди дете на 52 години

Актерката Лилјана Јакшиќ на 52. години на свет ја донесе Дарија, која е сега центар на нејзиниот свет. Самохраната мајка со години била мета на злонамерни коментари. Денес, Дарија има 5 години, а Лилјана со љубов зборува за битката низ која поминала за да стане мајка.

Четири пати минала низ процесот за вонтелесно оплодување. Почнала на 46. години и како што вели, откако ја изгубила цела надеж, петтиот третман се испоставил како пресуден.

Коронавирус