четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Познати

САЛМА ХАЈЕК БОТОКС НИКОГАШ НЕ КОРИСТЕЛA: Лице без брчки на 56 години има благодарение на ОВОЈ НАПИТОК

САЛМА ХАЈЕК БОТОКС НИКОГАШ НЕ КОРИСТЕЛA: Лице без брчки на 56 години има благодарение на ОВОЈ НАПИТОК

Салма Хајек е една од ретките што не користела процедури за подмладување, а изгледа барем 20 години помладо!

Таа пред неколку дена прошета низ улиците на Лондон без грам шминка. По тој повод таа во шестата деценија покажа целосно затегнато лице, без никакви недостатоци! Многумина веројатно мислат дека трошат многу пари за нега на лице! Напротив, таа секое утро пие пијалок, кој се состои од 4 намирници и е достапен за секого!

Тајната на добриот изглед на Салма Хајек е во генетиката, внимателно дизајнирана рутина за нега, но и корисна, здрава навика. Благодарение на тој еликсир на младоста, тој сè уште одолева на сите естетски зафати!

Нејзиниот домашен сок ја прави кожата сјајна, но има и здравствени придобивки за телото и организмот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek)

Покрај тоа, Салма секое утро ги прска лицето и вратот со ладна вода, што го смета за одличен потег за долготрајна младост.

Рецепт за сокот на оваа холивудска убавица
Витамин Ц – Салма во својот рецепт користи свежи портокали. Тие се добар извор на витамин Ц, го зајакнуваат имунитетот и влијаат на варењето.

Куркума – Во сокот од портокал додава куркума – зачин кој благотворно делува на организмот, но и убавина.

Црн пипер – Актерката изјавила дека во сокот додава малку црн пипер, бидејќи му помага на телото побрзо да ја апсорбира куркумата. Покрај тоа, овој зачин го забрзува метаболизмот.

Кучешки трн – Растение кое е богат извор на витамин Ц и витамин Б12. Содржи и многу колаген, но и го поттикнува телото да го произведува, па јасно е зошто има регенеративно дејство на кожата, косата и ноктите.

Коронавирус