петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 155
home Познати

Сакаше да го следи светскиот тренд, но сите ја покажуваа со прст: Пријовиќ повеќе личи на кинеска кралица отколку на пејачка (ФОТО)

Сакаше да го следи светскиот тренд, но сите ја покажуваа со прст: Пријовиќ повеќе личи на кинеска кралица отколку на пејачка (ФОТО)

Не е тајна дека скоро сите ѕвезди и славни личности користат различни уметоци (познати како клипсови) за да ја дотераат косата да изгледа поубаво за на сцена. Воглавно се работи за квалитетни и скапи додатоци направени од природна коса, па затоа не се забележува на нив.

Сепак, постојат и оние пејачки кои не се подготвени да оделат до 200 евра за овој луксуз на главата, па затоа претпочитаат да купат и вметнат кинески копии!

Една од нив е Александра Пријавиќ. Кога новопечената мајка се појави на снимањето на “Гранд Специјал” минатата недела, сите очи и на колешките и на публиката беа вперени неа. Коментарите се однесуваа на нејзиниот изглед, особено поради тоа што многу ослабе по раѓањето, зашто и доби многу пофалби од нејзините колеги. Но, никој не се осмели да ја праша што се случува со нејзината фризура?

„Леле, погледнете, добро, таа ставила кинеска надградба на косата! Од авион се гледа дека е вештачка, погледнете колку се одвојува од нејзината природна коса“ – беа дел од коментарите на присутните во бекстејџот, додека други беа уште по брутални:

„Ужас, изгледа како ‘кинеска кралица’, како да отишла кај кинезите во продавница и тие самите да и ги накачиле уметоците во нејзината коса. Страшно, па барем таа има пари да си плати за добра надградба, во што е проблемот“?

Фото: Немања Николиќ

Најнови вести

Коронавирус