четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 1
home Познати

Сакала да биде калуѓерка, но стана убавица за која мечтаат сите мажи

Сакала да биде калуѓерка, но стана убавица за која мечтаат сите мажи

Оваа светски популарна убавица заведува со својата прекрасна појава, а откако се разведе од познатиот кошаркар, јавноста не престанува да ја следи секоја нејзина нова романса.

Се работи за Адријана Лима, која неодамна го прослави својот 38-ми роденден.

Татко и ја напуштиол кога била бебе, останала да живее со мајката, па кога пораснала повторно се ближила со татко и.

Иако животот не и бил лесен и била сиромашна, таа одсекогаш била убава, па за време на школувањето наставниците често ја испраќале на натпревари за убавина. Така усште во детството ѕтаа стекнала титула мисица.

Она што целиот свет го памети за нејзе е дека е посветена верничка која редовно посетува богослужби, а својата невиност ја чуваше за првата брачна ноќ со сега поранешниот сопруг, Марко Јариќ.

„Сексот е за брак. Моите момчиња го почитувале тоа, сфаќајки дека тоа е мојот избор. Ако не го почитуваат тоа, значи не ме посакуваат“, изјави Лима во таа прилика.

Но, по разводот, таа не престанува да крши машки срца и да се вовлекува во љубовни триаголници. Се чини дека сепак отстапила од својата намера од детството да се посвети на Бога.

Коронавирус