понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 126
home Познати

Сакаат да се венчаат, но тоа не е возможно – Луна и Марко ја одложуваат свадбата само поради една причина

Сакаат да се венчаат, но тоа не е возможно – Луна и Марко ја одложуваат свадбата само поради една причина

Луна Ѓогани и Марко Миљковиќ ја одложија свадбата бидејќи нивниот кум Сава Радовиќ не може да дојде во Србија поради короната.

„Познатиот пар се договори да ги венча човекот со кој Марко се дружи од „Големиот брат“ во кој заедно учествуваа. Тие изгледа ќе се венчаат пред породувањето на Луна бидејќи кумот Сава живее во Германија и поради пандемијата со коронавирусот не може да дојде во Србија“, вели добро информиран извор и додава дека идните младинци не се нервираат околу тоа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luna Djo (@luna_djogani)

„Марко и Луна се договорија да го кажат судбоносното „да“ кога Марко ќе може да дојде во Србија. Миљковиќ и Радовиќ се добри пријатели и одлучија да се окумат. Луна и Марко не брзаат поради свадбата бидејќи поради целата ситуација не може да направат венчавка каква сакаат“, вели изворот.

„Не им се брза бидејќи не може да направат венчавка од своите соништа. Но, од друга страна не саакаат да се роди бебето, а да не се во брак“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luna Djo (@luna_djogani)

Потсетуваме, Луна и Марко го очекуваат своето прво бебе односно ќерка за која го одбраа името Миа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luna Djo (@luna_djogani)

Најнови вести

Коронавирус