сабота, 30. септември 2023. Вести денес: 7
home Познати

Сака да биде сигурна: Цеца ќе го плати тестирањето за целото нејзино обезбедување, возачи и за послугата

Сака да биде сигурна: Цеца ќе го плати тестирањето за целото нејзино обезбедување, возачи и за послугата

Цеца Ражнатовиќ и нејзниот син Вељко веќе неколку дена се во изолација откако беше откриено дека се позитивни на корона. Тие се сами во куќата, додека мама Богдана со малиот Жељко се во Тител кај нејзините родители.

Цеца е преплашена од короната и затоа им наредила на целото обезбедување, возачи и послугата да се тестираат и да не доаѓаат на работа додека не донесат негативен тест.

Пејачката ќе го плати нивното тестирање за што досега потроши над 1.000 евра.