вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 0
home Познати

Сајмон Кауел доживеал тешка несреќа: Во операциона сала бил 6 часа, а сега и се обрати на јавноста

Сајмон Кауел доживеал тешка несреќа: Во операциона сала бил 6 часа, а сега и се обрати на јавноста

Сајмон Кауел е опериран откако доживеал повреда на ’рбетот по пад од електричен велосипед кој го тестирал во својата вила во Малибу.

Кауел по повредата и извршената операција која траела шест часа е оптимист дека се ќе биде во најдобар ред, а потребно ќе биде време за тој целосно да заздрави.

-Еден добар совет: Ако купите електричен велосипед, прочитајте го упатството пред да го користите. Паднав и го повредив грбот. Им благодарам на сите за добрите пораки. Му благодарам на болничкиот персонал. Чувајте се, напиша Сајмон на Твитер.

Најнови вести