среда, 14. септември 2022. Вести денес: 57
home Познати

СЀ Е СПРЕМНО ЗА ВЕНЧАВКАТА СО БЕН? „Џеј Ло ги одбра деверушите“

СЀ Е СПРЕМНО ЗА ВЕНЧАВКАТА СО БЕН? „Џеј Ло ги одбра деверушите“

Сè е подготвено за венчавката на музичката дива Џенифер Лопез и актерот Бен Афлек, или барем така тврди Woman’s Day. Во своето последно издание, магазинот наведува дека парот планира венчавка наскоро во Мајами и дека подготовките се при крај, и наведува дека 51-годишната пејачка веќе избрала деверуши за денот кога ќе каже судбоносно „да“ на 48-годишниот актер.

Според извор за споменатиот медиум, Jenny from The Block не се двоумела премногу за тоа кои девојки ќе блеснат во улогите на пратилки на венчавката. „Вечноста е целосно подредена на семејството, така што Џен и Бен сакаат целото нивно семејство да биде вклучено во овој голем ден. Џенифер одлучи деверуши ќе бидат нејзината 12-годишна ќерка Ема и ќерките на Бен, 15-годишната Виолет и 12-годишната Серафин. Не ги заборави своите синови, нејзиниот 12-годишен Макс и деветгодишниот Самуел на Бен, кои исто така ќе имаат посебни улоги на венчавката “, изјави извор за медиумите, додавајќи дека кумот на свадбата на Бен треба да биде помладиот брат, исто така актер, 45 годишниот Кејси Афлек.

Покрај горенаведеното, на наводната венчавка треба да присуствуваат и поранешниот сопруг на Џенифер, музичарот Марк Ентони и нејзиниот татко, кој треба да ја однесе пред олтарот. Woman’s Day наведува и дека покрај Мајами, парот ја разгледува опцијата за венчавка во Санта Барбара, а Џенифер е решена венчавката да ја направи во црква. За потсетување, гласините за обновена романса по 17 години започнаа пред неколку недели кога папараците ги снимија Џеј Ло и Бен на романтичен викенд. Иако официјалните лица не ја објавија својата врска, тие веќе не се ни обидуваат да се сокријат, па досега во неколку наврати беа снимени како разменуваат нежности во љубов.

Најнови вести

Коронавирус