вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 179
home Познати

Русокоса убавица: Еве како изгледа сопругата на Маринко Роквиќ (фото)

Русокоса убавица: Еве како изгледа сопругата на Маринко Роквиќ (фото)

Славица Роквиќ е сопруга на фолк-пејачот Маринко Роквиќ и мајка на двајцата познати синови Никола и Марко Роквиќ, кои се занимаваат со иста професија како нивниот татко.

Славица секогаш се држеше настрана и им беше„ветер во грб“ и на нејзиниот сопруг и на синовите во нивната работа, но неодамна таа реши да ја гради својата кариера, но во друга сфера.

Имено, Славица Роквиќ е писателка која ја промовира својата книга „Данок во крв“. Во слободното време работи во органската градина во дворот на нивната куќа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Slavica Rokvic (@rokvic.slavica)

На нејзиниотИнстаграм профил може да се види како патува во друштво на сопругот, уживајќи и не симнувајќи насмевка од лицето.

Покрај тоа, таа е посветена баба, која редовно поминува време со своите внуци и е горда на своите снаи Бојана и Сара како да се родени ќерки.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Slavica Rokvic (@rokvic.slavica)

Да потсетиме, славниот фолкер Маринко Роквиќ неодамна беше итно опериран откако лекарите за време на рутински преглед му најдоа циста. Неговиот син, пејачот Никола, вели дека Маринко е силен и дека полека се враќа во нормален живот.

Најнови вести

Локални избори 2021