среда, 7. декември 2022. Вести денес: 43
home Познати

Росана повторно ќе стане баба: Ќерката на пејачката е бремена, а го откри и полот на бебето (ФОТО)

Росана повторно ќе стане баба: Ќерката на пејачката е бремена, а го откри и полот на бебето (ФОТО)

Македонската пејачка Росана Сариќ – Тодоровска ќе стане баба во вторпат.

Имено, нејзината ќерка Ивана и нејзиниот сопруг, Англичанецот Џејмс Холт повторно ќе станат родители.

Росана на својот „Фејсбук“ објави фотографии од својата ќерка и зетот кои со пукање на балони го открија полот на бебето. Ивана и Џејмс повторно очекуваат момче.

Инаку, двојката во 2018 година добија синче за кое го одбраа името Ноа, а тој сега ќе си добие братче.

Потсетуваме, Ивана Џејмс лани го кажаа судбоносното „да“ и влопија во брачните води, а сега повторно ќе имаат повод за радување.

Qatar 2022