четврток, 21. септември 2023. Вести денес: 125
home Познати

Роналдо уште еднаш докажа дека е „најголем“- на вработените во хотелот во Грција оставил огромен бакшиш

Роналдо уште еднаш докажа дека е „најголем“- на вработените во хотелот во Грција оставил огромен бакшиш

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Кристијано Роналдо по елиминацијата на Португалија на Светското првенство со своето семејство замина на одмор во Грција.

Новиот фудбалер на Јувентус уште еднаш покажа дека има големо срце, на вработените во хотелот каде што престојувал им оставил 20.000 евра бакшиш за одлична услуга.

Оваа сума за Роналдо е речиси ништо, но за луѓето во хотелот е богатство.

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ☀?❤

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

Најнови вести