вторник, 14. јули 2020. Вести денес: 82
home Познати

Роналдо со семејството пристигна на Балканот: Погледнете каде го поминуваат Велигден

Роналдо со семејството пристигна на Балканот: Погледнете каде го поминуваат Велигден

Фудбалерот Кристијано Роналдо заедно со неговата девојка Георгина Родригез слета на аеродромот „Ќилипи“ во Дубровник , а потоа се смести во вила во која ноќевање чини 7 000 евра. Таму славниот фудбалер ги поминува велигденските празнични денови.

Во истата вила, наречена ,,Шехерезада” , престојувале и познати актери како што се Џејми Фокс, Елизабет Тејлор, Ричард Бартон и Софија Лорен.

Георгина на Инстаграм веќе сподели и фотографија.

Третманот каков што оваа двојка го добила во Дубровник не го добиле ниту најголемите државници во светот.