четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 133
home Познати

Роналдо слави роденден: Заминаа на луксузно зимување, а паровите се заљубија во овој нивен детаљ кои го имаа и двајцата (ФОТО)

Роналдо слави роденден: Заминаа на луксузно зимување, а паровите се заљубија во овој нивен детаљ кои го имаа и двајцата (ФОТО)

Најдобриот фудбалер во светот Кристијано Роналдо денеска слави роденден.

Фудбалерот на Јувентус заслужено за својот роденден замина на зимување заедно со својата свршеница Георгина Родригез, а речиси никој да не знаеше за тоа се до еден момент кога Георгина ги откри деталите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio)

Имено парот за 36-от роденден на фудбалерот замина на зимување и тоа во Торино во Италија, а Георгина сподели фотографии како се возат на моторна санка.

Она што најмногу ги изненади фановите е еден детаљ околу нивната облека, особено тоа што парот носи исти модел на ниски чизми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio)

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија