четврток, 5. октомври 2023. Вести денес: 0
home Познати

Роналдо се соочува со комшар: Се појави видеоснимка со жената која го обвинува за силување!

Роналдо се соочува со комшар: Се појави видеоснимка со жената која го обвинува за силување!

Најпознатиот фудбалер Кристијано Роналдо преживува вистински кошмар откако беше обвинет за силување кое наводно се случило во 2009-та година во Лас Вегас, а за што би можел да добие доживотна казна затвор.

Според медиумите, Кетрин Мајорга за да молчи добила 375 илјади долари, но сега и официјално го обвинува за настанот.

Во јавноста се појави видеоснимка на која може да се забележи Роналдо како танцува и се прегрнува со девојката во клубот „Син сити“, само неколку часа пред да се случи наводното силување во неговиот апартман.

Фудбалерот со светска слава Кристијано Роналдо преживува вистински кошмар откако беше обвинет за силување што што наводно се случило во 2009 година во Лас Вегас, а за што би можел да добие доживотна казна затвор.

Британскиот TheSun објави снимката направена со телефон на која може да се види Роналдо во ВИП-делот во друштво на повеќе девојки. Кетрин во своите искази тврдела дека фудбалерот ја повлекол за рака и ѝ кажал : ,,Дојди до мене”. Тој, пак, тврдел дека девојката сама барала да ја пуштат да влезе во делот за ВИП-личности.

Најнови вести