петок, 15. јануари 2021. Вести денес: 114
home Познати

Роналдо се пофали со „опасна машина“ вредна цело богатство, а штом ја стартуваше фановите се загрижија поради неговиот живот (ВИДЕО)

Роналдо се пофали со „опасна машина“ вредна цело богатство, а штом ја стартуваше фановите се загрижија поради неговиот живот (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо е познат како фудбалер кој е стравствен колекционер на скапоцени автомобили, а овој пат се почести со уште еден луксузен ѕвер вреден цело богатство.

Станува збор за опасна машина од марката „Мекларен Сена“, автомобилот кој е направен само во 500 примерока во целиот свет.

Неговата цена е околу милион долари, а дури еден од моделите на аукција се продал дури и за 1,45 милиони долари, што за Роналдо сигурно не претставува ништо.

Доказ дека фановите полудеа по неговиот нов ѕвер е видеото кое го лајкнале повеќе од 2 милиони лајкови.

Некои од фановите стравуваат за неговиот живот поради лудиот адреналин на фудбалерот и брзината на оваа машина.

 

View this post on Instagram

 

Enjoy ???

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Коронавирус