сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 65
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Познати

Роналдо се поднови со нова вила вредна цело богатство- кога ќе видат сите жени што има посебно за Георгина ќе полудат по истото (ФОТО)

Роналдо се поднови со нова вила вредна цело богатство- кога ќе видат сите жени што има посебно за Георгина ќе полудат по истото (ФОТО)

Напаѓачот на Јувентус Кристијано Роналдо неодамна купи нова вила и со тоа стана прв сосед со ММА борецот Конор Мекгрегор.

Португалецот купил вила во висина од 1,5 милиони евра во Шпанија оддалечена само неколку врати од вилата на Мекгрегор, пишуваат светските медиуми.

Вилата е сместена со поглед на медитеранот, поседува игралиште за голф, теретана, домашно кино, базен у што уште не…

Исто така има и четири спални соби за кои најсреќна била неговата свршеница Георгина Родригез.

Роналдо на овој начин ја прошири својата сопствена империја вредна 30 милиони евра која се однесува само на недвижности.

Инаку се проценува дека португалецот вреди над 400 милиони евра, вклучувајќи го и договорот потпишан со Најк вреден 800 милиони евра.

Парламентарни избори 2020