недела, 9. август 2020. Вести денес: 54
home Познати

Роналдо се поднови со нереален ѕвер: Го имаат само 10 луѓе во светот, а 100 километри на час развива са само 2,4 секунди (ФОТО)

Роналдо се поднови со нереален ѕвер: Го имаат само 10 луѓе во светот, а 100 километри на час развива са само 2,4 секунди (ФОТО)

Sвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо, купи нов автомобил.

Новиот ѕвер во гаражата на славниот Португалец е Bugatti Centodiec, вреден нереален девет милиони евра и е еден од само десетте примероци.

Centodieci на италијански значи 110. Направено е да се прослави 110-годишнината од Бугати и има навистина неверојатни карактеристики.

Неговата најголема брзина е 380 км на час, а од 0 до 100 км на час развива за неверојатни 2,4 секунди.

Со новата машина Роналдо веќе се пофали на Инстаграм, а фановите му завидоа на големиот возен парк кој вреди милионска сума.

View this post on Instagram

 

You choose the view 😉😅

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Коронавирус