четврток, 4. март 2021. Вести денес: 91
home Познати

Роналдо и го честита роденденот на Георгина со фотографија, 4,5 милиони лајкови за 2 часа

Роналдо и го честита роденденот на Георгина со фотографија, 4,5 милиони лајкови за 2 часа

Гeоргина Родригез, во јавноста најпозната како девојка на славниот фудбалер Кристијано Роналдо, денеска го слави својот 27-ми роденден, а Кристијано по тој повод објави заедничка фотографија на својот Инстаграм профил.

„Честито, љубов на мојот живот“, напиша тој во описот на фотографијата.

Георгина позира во провокативен црвен фустан кој ги истакнуваше нејзините атрибути, а Кристијано насмеан од уво до уво, се скри зад неа.

Фотографијата собра повеќе од 4 и пол милиони прегледи за само два часа, а фановите им испратија бројни комплименти и честитки.

„Среќен роденден на нашата кралица“, напишал еден од фановите.

„Вие сте како двојка од бајките“, додаде друг.

Најнови вести

Коронавирус