вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 29
home Познати

Роналдо 750,000 долари, Двејн Џонсон 650,000 долари… Колку многу зимаат ѕвездите од Инстаграм?

Роналдо 750,000 долари, Двејн Џонсон 650,000 долари… Колку многу зимаат ѕвездите од Инстаграм?

Со заработка од 1 милион долари за само еден пост, Кајли Џенер има најмногу профитабилен профил на Инстаграм, според HopperHQ. И во неочекуван пресврт, фудбалската икона Кристијано Роналдо генерира повеќе инстанграмска вредност од Ким Кардашијан и Бијонсе.

HopperHQ е алатка за планирање и распоред на Instagram, која ги анализира внатрешните и јавно достапни податоци за да пресмета колку познати личности и влијатели можат да наплаќаат за пост на платформата за социјални медиуми.

Според оваа алатка, може да се види дека Кристијано Роналдо заработува 750,000 долари со само еден пост на Инстаграм, додека познатиот актер заработува 650,000 долари. После нив следува Џастин Бибер, па Нејмар.

Коронавирус